INFORMACE K ORGANIZACI PROVOZU MŠ
na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a v souladu s manuálem „Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke Covid-19“ zpracovaný ke dni 6.4.2021 dochází k postupnému provozu i v naší mateřské škole.

Vážení rodiče, provoz mateřské školy od 12. 4. 2021, přítomnost dětí v MŠ je umožněna pouze dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné (do 31. 8. 2021 dovrší minimálně 6 let), dětem mateřské školy a třídy zřízené podle § 16 odst.9 školského zákona a dětí rodičů pracujících v profesích v rámci IZS zapsaných v naší MŠ.

Mimořádným opatřením určené vybrané profese IZS:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,
  • pedagogičtí pracovníci, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo pedagogičtí pracovníci školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
  • zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  • příslušníci ozbrojených sil,
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky.
  • Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží mateřské škole aktuálním potvrzením zaměstnavatele při nástupu dítěte do MŠ.

Počítáme s provozem mateřské školy od 6:00 do 16:30 hodin. Rozdělení dětí do tříd bude zveřejněno na vstupních dveřích po max. 15 dětech ve třídě.

Podmínkou nástupu dítěte do mateřské školy bude povinné neinvazivní antigenní testování. Každé dítě musí být 2x týdně testováno a to vždy v pondělí a ve čtvrtek, popřípadě v první den, kdy zahájilo docházku v daném týdnu. Bez provedení testu nemůže být dítě přijato ke vzdělávání. Testováno nemusí být dítě, které nákazu Covid-19 prodělalo a neuběhlo více než 90 dní od data pozitivního testu, toto je nutno doložit potvrzením.

Volné divadlo

Datum konání: 08.11.2019
V pátek 8.11. přijede Volné divadlo s pohádkou "Medvídek Pú". Představení se odehraje v MŠ Prštné v 8.30 h.

Vánoční fotografování

Datum konání: 07.11.2019
Ve čtvrtek 7.11. proběhne vánoční fotografování v MŠ Louky a v MŠ Prštné dle objednávek. Je určeno pouze pro děti navštěvující MŠ.

Volné divadlo

Datum konání: 06.11.2019
Ve středu 6.11. přijede Volné divadlo s pohádkou "Medvídek Pú". Představení se odehraje v MŠ Nad Ovčírnou v 8.30 h. a v MŠ Louky v 10 h.

Den plný strašidel

Datum konání: 04.11.2019
V pondělí 4.11. se uskuteční ve všech mateřských školách dopoledne plné povídání, kouzel, strašidel a čarodějných jídel "Den plný strašidel". Připravte dětem strašidelnou masku.

Podzimní zpívání

Datum konání: 24.10.2019
Ve čtvrtek 24.10. proběhne v MŠ Prštné "Podzimní zpívání".

Dnes je 10. dubna
Svátek má Darja, zítra Izabela

rohlík, drožďová pomazánka, paprika, mléko, jablko, bylinkový čaj

polévka pórková, kovbojské fazole, chléb, šťáva