Seznamy přijatých dětí do mateřských škol Louky, Prštné, Ovčírna

MŠ Louky
MŠ Ovčírna
MŠ Prštné

Upozornění pro rodiče nově přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání 2020 -2021:
Ve středu 24. 6. 2020 v 15,00 hod se v mateřské škole Louky /platí pro všechny rodiče Louky, Prštné i Ovčírna/ uskuteční informační schůzka pro rodičů nově přijatých dětí.
Účast alespoň jednoho zákonného zástupce NUTNÁ !!!!!!
Účast bez dětí !!!!

Mateřské školy ve Zlíně se znovu otevřou

publikováno: 7.5.2020

Zlín – Krizový štáb statutárního města Zlína rozhodl, že se Mateřské školy zřizované městem opět otevřou v pondělí 18. května 2020, tedy o týden dříve, než bude otevřen I. stupeň základních škol.

„Původně jsme chtěli školky otevřít v termínu otevření 1. stupně základních škol, ale na základě podnětů rodičů jsme se rozhodli, že školky otevřeme již od 18. 5. Dřívější termín nebyl možný skrze zápisy, které mají proběhnout v příštím týdnu. Zároveň plánujeme přes prázdniny rozšířený provoz školek i školních družin,“ uvedl primátor města a předseda krizového štábu Jiří Korec.

Aby byl návrat dětí do mateřských škol bezpečný jak pro ně samotné, tak i pro jejich rodiče a v neposlední řadě také pro všechny zaměstnance MŠ, je nutno dodržovat pokyny a doporučení uvedená v dokumentu MŠMT. V souvislosti s obnovením provozu mateřských škol vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dokument Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020.

Nejdůležitější z pokynů či doporučení jsou následující:

• Při cestě do školy a ze školy zakrýt ústa a nos ochrannými prostředky,
  • Dodržovat odstup 2 metry,
  • Minimalizovat velké shromažďování osob před školou,
  • Po přezutí a převlečení si důkladně umýt ruce vodou a tekutým mýdlem,
  • Nevodit do MŠ děti s příznaky COVID-19,
  • Důkladně si mýt ruce před zahájením stravování (děti si sami jídlo a pití nenabírají a neberou si ani sami příbory,
  • Při prvním vstupu do školy předkládá zákonný zástupce následující prohlášení,
    a) písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví a
    b) písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše, nebude vstup dítěti do mateřské školy umožněn.

MŠ zajistí zvýšenou četnost úklidu a dezinfekce, větší část pobytu venku v areálu MŠ, časté větrání a další nařízení, která jsou uvedena ve zmíněném dokumentu MŠMT. Děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školy nosit nemusí.

Kompletní soubor hygienických opatření pro školská zařízení naleznete ZDE.

Obecné informace ke znovuotevření
Opatření školy a čestné prohlášení stahujte zde

Přání k Vánocům

Datum konání: 19.12.2008
Naše milé děti , přejeme Vám krásné Vánoce s obrovskou kopou dárků, štěstíčkem ve Vašich očičkách , radostí a celý příští rok ať jste co nejvíce zdraví . Vašim maminkám, tatínkům a celé Vaší rodině klid, lásku, pohodu a zdraví po celý příští rok. Kolektiv zaměstnanců MŠ Louky i Prštné

Logopedicko - vánoční posezení

Datum konání: 18.12.2008
Dne 18. 12. 2008 se děti II. logopedické třídy Louky sejdou se svými rodiči v 15, 15, hod. v jejich třídě a prožijí spolu vánoční odpoledne u stromečku

Vánoční představení o Ježíškovi

Datum konání: 18.12.2008
Ve čtvrtek 18. 12. 2008 se sejdou děti I. a III. třídy z Louk v 15,15 hod. na vánočním posezení a předvedou rodičům, jak to bylo s narozením Ježíška.

Vánoční posezení u Sněhurky a sedmi Trpaslíků

Datum konání: 17.12.2008
Dne 17. 12. 2008 v 15,00 hod se děti a rodiče z mateřské školy Prštné sejdou na vánočním posezení se Sněhurkou a sedmi Trpaslíky.

Návštěva ZŠ-Podhoří

Datum konání: 11.12.2008
Předškolní děti z obou mateřských škol Louky i Prštné navštíví 11. 12. 2008 Základní školu na Podhoří. děti se seznámí se školou, třídami a prožijí s dětmi - školáky zábavné dopoledne plné překvapení.

Dnes je 05. červena
Svátek má Dobroslav, zítra Norbert

slunečnicový chléb, liptovská pomazánka, zelenina, granko, meloun, citronový čaj

polévka z jarní zeleniny s kapáním, segedínský guláš, knedlík, citronáda