Seznamy přijatých dětí do mateřských škol Louky, Prštné, Ovčírna

MŠ Louky
MŠ Ovčírna
MŠ Prštné

Upozornění pro rodiče nově přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání 2020 -2021:
Ve středu 24. 6. 2020 v 15,00 hod se v mateřské škole Louky /platí pro všechny rodiče Louky, Prštné i Ovčírna/ uskuteční informační schůzka pro rodičů nově přijatých dětí.
Účast alespoň jednoho zákonného zástupce NUTNÁ !!!!!!
Účast bez dětí !!!!

Mateřské školy ve Zlíně se znovu otevřou

publikováno: 7.5.2020

Zlín – Krizový štáb statutárního města Zlína rozhodl, že se Mateřské školy zřizované městem opět otevřou v pondělí 18. května 2020, tedy o týden dříve, než bude otevřen I. stupeň základních škol.

„Původně jsme chtěli školky otevřít v termínu otevření 1. stupně základních škol, ale na základě podnětů rodičů jsme se rozhodli, že školky otevřeme již od 18. 5. Dřívější termín nebyl možný skrze zápisy, které mají proběhnout v příštím týdnu. Zároveň plánujeme přes prázdniny rozšířený provoz školek i školních družin,“ uvedl primátor města a předseda krizového štábu Jiří Korec.

Aby byl návrat dětí do mateřských škol bezpečný jak pro ně samotné, tak i pro jejich rodiče a v neposlední řadě také pro všechny zaměstnance MŠ, je nutno dodržovat pokyny a doporučení uvedená v dokumentu MŠMT. V souvislosti s obnovením provozu mateřských škol vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dokument Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020.

Nejdůležitější z pokynů či doporučení jsou následující:

• Při cestě do školy a ze školy zakrýt ústa a nos ochrannými prostředky,
  • Dodržovat odstup 2 metry,
  • Minimalizovat velké shromažďování osob před školou,
  • Po přezutí a převlečení si důkladně umýt ruce vodou a tekutým mýdlem,
  • Nevodit do MŠ děti s příznaky COVID-19,
  • Důkladně si mýt ruce před zahájením stravování (děti si sami jídlo a pití nenabírají a neberou si ani sami příbory,
  • Při prvním vstupu do školy předkládá zákonný zástupce následující prohlášení,
    a) písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví a
    b) písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění

Pokud zákonný zástupce tyto dokumenty nepodepíše, nebude vstup dítěti do mateřské školy umožněn.

MŠ zajistí zvýšenou četnost úklidu a dezinfekce, větší část pobytu venku v areálu MŠ, časté větrání a další nařízení, která jsou uvedena ve zmíněném dokumentu MŠMT. Děti a pedagogičtí pracovníci mateřské školy roušky v prostorách školy nosit nemusí.

Kompletní soubor hygienických opatření pro školská zařízení naleznete ZDE.

Obecné informace ke znovuotevření
Opatření školy a čestné prohlášení stahujte zde

" Opejskovi a kočičce"

Datum konání: 08.10.2007
Divadelní představení " O pejskovi a kočičce" na Malé scéne 8. 10. 2007. Obě mateřské školy Louky i Prštné.Odjezd od mateřské školy v 7,50 hod.

Datum konání: 27.09.2007
Třídní schůzky Mateřská škola PRŠTNÉ v 16, oo hod.

Datum konání: 03.09.2007
Vítáme Vás a vaše děti v novém školním roce 2007/2008. Přejeme spoustu úspěchů, pohody, radosti a štěstí v nadcházejících měsících. Uděláme vše proto, aby čas, který vaše ratolest v naší školce stráví byl plný nových zážitků..

Informace pro rodiče, kteří čekají na mimořádný zápis

Vážení rodiče od 23. 12. 2010 by měla začít probíhat rekonstrukce horního patra mateřské školy Louky. Rekonstrukce by měla být ukončena nejpozději k 15. dubnu 2011. O vyhlášení mimořádného zápisu Zřizovatelem Vás budu zde na stránkách okamžitě informovat. Krásné Vánoce a těšíme se v naší mateřské škole na všechny nově přihlášené děti